| SPECIFICATION |
DESCRIPTION
|
|---|---|
| IP Channels | 32 |
| Max Resolution | 4K Ultra HD |
| Max Incoming Bandwidth | 320Mbps |
| Max Outgoing Bandwidth | 160Mbps |
| Video Compression | H265 / H264 / H265+ / H264+ |
| Hard Drive Slots | 4 |
| Hard Drive Capacity | Up to 10TB |
| Audio I/O | 1 input / 1 output |
| Alarm I/O | 16ch / 4ch |
| Onvif Compatible | Yes |
| Power Supply | DC48V |
| Power Consumption | ≤20W |
| Operating Temperature | 14°F ~ 122°F |
| Dimensions | 17.32 × 14.65 × 2.72 in |
| Weight | 13.5lbs |
ClearVision, NVR, Security Cameras
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
L-Series 4K Ultra HD 32-Channel NDAA-Compliant IP Network Video Recorder with 4 SATA Hard Drive Bays (NVR-4B32L)
- Records IP Cameras up to 4K (8MP) Resolution
- Max 32 Channel IP Camera Connections w/ 24 POE Ports
- Simple and straightforward user interface
- Max 320Mbs Recording Bandwidth
- 4 SATA HDD interface up to 10TB each
- NDAA-Compliant
- ONVIF Compatible








Reviews
There are no reviews yet.