Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Dome |
| Resolution | 5MP |
| Max Resolution | 2592×1944 |
| Frames Per Second | 30FPS |
| Image Sensor | 1/2.8″ SONY Starvis Back-illuminated CMOS sensor |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Focal Length | 2.8mm |
| Field of View | 106° |
| Illumination | IR |
| IR Range | 98ft |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Vandal proof Rating | IK10 |
| Audio | Built-in Mic |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Intrusion Detection, Line Cross Detection, Loiter Detection, People Gather Detection, Motion Detection based on human detection, Enter Area, Leave Area |
| Power Supply | DC12V / POE |
| Operating Temperature | -4°F to 140°F RH95% Max |
| Weight | 1.5lbs |









Reviews
There are no reviews yet.