| SPECIFICATION |
DESCRIPTION
|
|---|---|
| IP Channels | 8 |
| Max Resolution | 4K Ultra HD |
| Max Incoming Bandwidth | 128Mbps |
| Max Outgoing Bandwidth | 80Mbps |
| Video Compression | H265 / H264 / H265+ / H264+ |
| Hard Drive Slots | 1 |
| Hard Drive Capacity | Up to 10TB |
| Audio I/O | 1 input / 1 output |
| Onvif Compatible | Yes |
| Power Supply | DC48V |
| Power Consumption | ≤ 10W |
| Operating Temperature | 14°F ~ 122°F |
| Dimensions | 10.24 × 9.06 × 1.69 in |
| Weight | 3.4lbs |
ClearVision, NVR, Security Cameras
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
L-Series 4K Ultra HD 8-Channel NDAA-Compliant IP Network Video Recorder with 1 SATA Hard Drive Bay (NVR-1B8L)
- Records IP Cameras up to 4K (8MP) Resolution
- Max 8 Channel IP Camera Connections w/ 8 POE Ports
- Simple and straightforward user interface
- Max 128Mbs Recording Bandwidth
- 1 SATA HDD interface up to 10TB
- NDAA-Compliant
- ONVIF Compatible









Reviews
There are no reviews yet.