Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Panoramic |
| Resolution | 4K |
| Max Resolution | 2704×1540 x2 |
| Frames Per Second | 30FPS |
| Image Sensor | 1/1.8″ SONY Starvis2 Back-illuminated CMOS sensor |
| Lens Type | Panoramic Lens |
| Focal Length | 4mm |
| Field of View | H FOV 226°, V FOV 61° |
| Illumination | IR |
| IR Range | 164ft |
| Video Compression | H.264/H.264+/H.265/H.265+/MJPEG Compression |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Intrusion Detection (based on human and Vehicle Detection), Line Cross Detection (based on human and Vehicle Detection), Loiter Detection (based on human detection), People Gather Detection (based on human detection), Motion detection based on human detection, Enter Area (based on human and Vehicle Detection), Leave Area (based on human and vehicle Detection) |
| Power Supply | DC12V |
| Operating Temperature | -4°F to 140°F RH95% Max |
| Weight | 2.62lbs |









Reviews
There are no reviews yet.