Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Turret |
| Resolution | 4MP |
| Max Resolution | 2688 x 1512 |
| Frames Per Second | 30FPS |
| Image Sensor | 1/1.8″ SONY Starvis Back-illuminated CMOS sensor |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Focal Length | 2.8mm |
| Field of View | 111° |
| Illumination | White Light |
| Video Compression | H.264/H.264+/H.265/H.265+/MJPEG Compression |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Supports human and vehicle-based detection including line crossing, loitering, people gathering, motion, and enter area, leave area, face detection. |
| Artificial Intelligence | Yes |
| Onboard Storage | Up to 256GB |
| Power Supply | PoE, DC12V |
| Operating Temperature | -4°F to 140°F RH95% Max |
| Weight | 1.76lbs |






Reviews
There are no reviews yet.