| SPECIFICATION | Description |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Turret |
| Resolution | 5MP |
| Max Resolution | 2592×1944 |
| Frames Per Second | 30FPS |
| Image Sensor | 1/2.8″ SONY Starvis Back-illuminated CMOS sensor |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Focal Length | 2.8mm |
| Field of View | 106° |
| Illumination | Hybrid Light (IR / LED) |
| IR Range | 131ft (IR), 98ft (Warm Light) |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Audio | Built-in Mic |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Intrusion Detection, Line Cross Detection, Loiter Detection, People Gather Detection, Motion Detection based on human detection, Enter Area , Leave Area |
| Power Supply | DC12V / POE |
| Operating Temperature | -4°F to 140°F RH95% Max |
| Weight | 1.3lbs |
ClearVision, Security Cameras
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
L-Series 5MP Ultra HD Weatherproof 24/7 Color Turret IP Security Camera with AI-Powered Intelligent Events, White Lights, IR Lights for Night Vision and a Built-in Mic (L5TW)
- 5MP High Resolution (2592×1944)
- 2.8mm Fixed Lens
- Hybrid Light Night Vision (IR / LED)
- Built-in Mic
- IP67 Weatherproof Rating





Reviews
There are no reviews yet.