| SPECIFICATION |
DESCRIPTION |
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Bullet |
| Resolution | 4K |
| Max Resolution | 3840×2160 |
| Frames Per Second | 20FPS |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS Sensor |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Focal Length | 2.8mm |
| Field of View | 105° |
| Illumination | Hybrid Light (IR / LED) |
| IR Range | 131ft (IR), 98ft (Warm Light) |
| Video Compression | H.264 / H.264+ / H.265 / H.265+ |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Audio | Built-in Mic |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Support Intrusion Detection |
| Power Supply | DC12V / POE |
| Operating Temperature | -4°F to 140°F RH95% Max |
| Weight | 1.10lbs |
Reviews
There are no reviews yet.