Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Bullet |
| Resolution | 4MP |
| Max Resolution | 2688×1520 |
| Frames Per Second | 30 FPS |
| Image Sensor | 1/2.8″ CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| Focal Length | 8.0 mm |
| Field of View | 41.2° |
| Illumination | Infrared |
| IR Range | Up to 165ft |
| Video Compression | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
| Max Video Bitrate | 128 Kbps to 16 Mbps |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Audio | 2-Way Audio |
| Onvif Compatible | Yes |
| Active Deterrence | Lights and Sound |
| Intelligent Events | Cross line detection | Intrusion detection |
| Artificial Intelligence | Yes |
| Onboard Storage | Up to 512GB |
| Power Supply | DC12V / POE |
| Power Consumption | Max 12W |
| Operating Temperature | -40°F ~ 158°F (-40°C ~ 70°C) |
| Weight | 2.1lbs (0.95kg) |








Reviews
There are no reviews yet.