| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Bullet |
| Resolution | 2MP |
| Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Frames Per Second | 30 FPS |
| Image Sensor | 1/2.9″, Progressive Scan, CMOS |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Focal Length | 2.8mm |
| Field of View | 101.1° |
| Illumination | Infrared |
| IR Range | Up to 100ft |
| Video Compression | Ultra H.265|H.265|H.264 |
| Max Video Bitrate | 6Mbps |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Audio | Built-in Microphone |
| Wifi | true |
| Onvif Compatible | Yes |
| Power Supply | DC12V |
| Power Consumption | Max 4 W |
| Operating Temperature | -22°F ~ 140°F (-30°C ~ +60°C) |
| Weight | .55 lbs (.25 kg) |
Security Cameras, UniView
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
UNV FullHD 1080p 2MP Wi-Fi Weatherproof Bullet IP Security Camera with a 2.8mm Fixed Lens and a Built-in Microphone (IPC2122LB-AF28WK-G)
- High quality image with 2MP, 1/2.9″CMOS sensor
- 2MP (1920 x 1080)@30/25fps; 720P (1280 x 720)@30/25fps
- Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
- Connect to the network via Ethernet cable or Wi-Fi (2.4 GHz)
- Built-in Mic
- Smart IR, up to 30m (98ft) IR distance
- Supports 128 G Micro SD card
- IP67 protection
- 3-Axis






Reviews
There are no reviews yet.