Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | PTZ |
| Resolution | 2MP |
| Max Resolution | 1920 x 1080 |
| Frames Per Second | 60 FPS |
| Image Sensor | 1/2.8″ CMOS |
| Lens Type | Motorized Varifocal Lens |
| Focal Length | 2.8-12mm |
| Field of View | 119.5°~27.9° |
| Illumination | Infrared |
| Video Compression | H.265 | H.264 |
| Weatherproof Rating | IP66 |
| Vandal proof Rating | IK10 |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Cross Line Detection, Area Entrance Detection, Area Exit Detection, Face Detection |
| Artificial Intelligence | Yes |
| Onboard Storage | Up to 256GB |
| Power Supply | DC12V | POE |
| Power Consumption | DC12V: Max. 8.6W, PoE: Max. 9.6W |
| Operating Temperature | -22°F ~ +131°F |
| Weight | 1.72 lb |




Reviews
There are no reviews yet.