| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| IP Channels | 8 |
| Max Resolution | 4K Ultra HD |
| Max Incoming Bandwidth | 60Mbps |
| Max Outgoing Bandwidth | 60Mbps |
| Video Compression | H.265 | H.264 |
| Hard Drive Slots | 1 |
| Hard Drive Capacity | Up to 6TB each |
| Synchronus Playback | 4ch |
| Onvif Compatible | Yes |
| Power Supply | DC54V |
| Power Consumption | Max 84W (1HDD, PoE On) |
| Operating Temperature | 32°F to 104°F (0°C to +40°C) |
| Dimensions | W300.0 x H47 x D208.7mm |
| Weight | ~ 2.3 lbs |
NVR, Security Cameras, WiseNet
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
Hanwha Wisenet A series 4K NDAA 8-Channel IP Network Video Recorder with 1 SATA Hard Drive Bay (ARN-810S)
- Up to 8 channels, 4K UHD 8MP supported
- H.265, H.264, MJPEG codec supported
- 60Mbps network camera recording
- Plug & play with 8 PoE+ ports, 65W budget
- Maximum 1 HDD (up tp 6Tb) supported
- HDMI local monitor
- P2P service (QR code connect) for easy remote access with Wisenet Viewer & Wisenet Mobile
- Dual track recording, 4K HDMI monitor out
| Color | Black |
|---|








Reviews
There are no reviews yet.