Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | PTZ |
| Resolution | 4MP |
| Max Resolution | 2688 x 1520 |
| Frames Per Second | 30FPS |
| Image Sensor | 1/2.9″ CMOS |
| Lens Type | Motorized Varifocal Lens |
| Focal Length | 5.5mm ~ 55mm |
| Field of View | 50.85°~3.47° |
| Illumination | IR |
| IR Range | 328ft |
| Max Video Bitrate | 128 Kbps~16 Mbps |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Vandal proof Rating | IK10 |
| Onvif Compatible | Yes |
| Onboard Storage | Up to 512GB |
| Power Supply | DC12V(±10%,3A), PoE+(IEEE 802.3at) |
| Power Consumption | Max 23W |
| Operating Temperature | -40°F~149°F |
| Weight | 5.07lbs |





Reviews
There are no reviews yet.