Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Turret |
| Resolution | 4K |
| Max Resolution | 3840×2160 |
| Frames Per Second | 20FPS |
| Image Sensor | 1/2.8″ SONY Starvis Back-illuminated CMOS sensor |
| Lens Type | Motorized Varifocal Lens |
| Focal Length | 2.7-13.5mm |
| Field of View | 29°~103° |
| Illumination | IR |
| IR Range | 115ft |
| Video Compression | H.264 / H.265 / H.264+ / H.265+ |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Intrusion Detection, Line Cross Detection, Loiter Detection, People Gather Detection, Motion detection based on human detection, Enter Area, Leave Area |
| Artificial Intelligence | Yes |
| Power Supply | DC12V / POE |
| Operating Temperature | -4°F to 140°F RH95% Max |
| Weight | 1.77lbs |







Reviews
There are no reviews yet.