| SPECIFICATION | Descriptions |
|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Turret |
| Resolution | 4K |
| Max Resolution | 3840×2160 |
| Frames Per Second | 20FPS |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS Sensor |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Focal Length | 2.8mm |
| Field of View | 105° |
| Illumination | Hybrid Light (IR / LED) |
| IR Range | 131ft (IR), 98ft (Warm Light) |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Audio | Built-in Mic |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Intrusion Detection, Motion detection based on human detection |
| Power Supply | DC12V / POE |
| Operating Temperature | -4°F to 140°F RH95% Max |
| Weight | 0.98lbs |
Reviews
There are no reviews yet.