| SPECIFICATION |
DESCRIPTION
|
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Bullet |
| Resolution | 4MP |
| Max Resolution | 2688 x 1520 |
| Frames Per Second | 30 FPS |
| Image Sensor | 1/1.8″, Progressive Scan, CMOS |
| Lens Type | Motorized Varifocal Lens |
| Focal Length | 2.8-12mm |
| Field of View | 102.4°~ 49.2° |
| Illumination | Infrared |
| Video Compression | Ultra H.265|H.265|H.264 |
| Max Video Bitrate | 16Mbps |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Audio | Built-in Microphone |
| Onvif Compatible | Yes |
| Intelligent Events | Cross Line Detection|Area Entrance Detection|Area Exit Detection|Intrusion Detection|Face Detection|People Counting|Crowd Density Monitoring |
| Power Supply | DC12V|POE |
| Power Consumption | Max 11.5W |
| Operating Temperature | -22°F ~ 140°F (-30°C ~ 60°C) |
| Weight | 1.98 lbs (.9 kg) |
Security Cameras, UniView
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
UNV 4MP NDAA-Compliant ColorHunter+ 24/7 Color Weatherproof Bullet IP Security Camera with a 2.8-12mm Motorized Zoom Lens and Deep Learning Artificial Intelligence (IPC2324SE-ADZK-WL-I0)
- ColorHunter+ Illumination Technology for 24/7 Full Color Footage
- 4MP (2688 x 1520)@ 30/25fps; 4MP (2560 x 1440)@ 30/25fps; 3MP (2304 x 1296) @ 30/25fps; 2MP (1920 x 1080) @30/25fps;
- Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
- Smart intrusion prevention, include cross line, intrusion, enter area, leave area detection
- Based on target classification, smart intrusion prevention significantly reduce false alarm caused by leaves, birds and lights etc., accurately focus on human and, motor vehicle and non-motor vehicle
- Intelligent People Flow Counting and Crowd Density Monitoring
- Colorhunter technology ensures 24-hour full-color images
- 120dB true WDR technology enables clear image in strong light scene
- Support 9:16 corridor Mode
- Alarm:1 in/1 out, Audio: 1 in/1 out








Reviews
There are no reviews yet.