| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| IP Channels | 8 |
| Max Resolution | 12MP |
| Max Incoming Bandwidth | 160 Mbps |
| Max Outgoing Bandwidth | 128Mbps |
| Video Compression | Ultra H.265|H.265|H.264 |
| Hard Drive Slots | 2 |
| Hard Drive Capacity | Up to 10TB each |
| Synchronus Playback | 8ch |
| Audio I/O | 1ch / 1ch |
| Alarm I/O | 8ch / 2ch |
| Onvif Compatible | Yes |
| Power Supply | 100-240VAC |
| Power Consumption | ≤ 12W |
| Operating Temperature | 14°F ~ 131°F |
| Dimensions | 15 × 12.7 × 2.1 in |
| Weight | ~6lbs |
NVR, Security Cameras, UniView
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
UNV 8-Channel 12MP NDAA Compliant PoE NVR with 2 SATA HDD Bays (NVR302-08B-P8-IQ)
- Support Ultra 265/H.265/H.264 video formats
- 8-channel input
- Plug & Play with 8 independent PoE network interfaces
- VGA and HDMI simultaneous output
- Up to 12MP resolution recording
- 2 SATA HDDs, up to 10TB for each HDD
- ANR technology to enhance the storage reliability when the network is disconnected
- Support cloud upgrade
- NDAA Compliant




Reviews
There are no reviews yet.