| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| IP Channels | 4 |
| Analog Channels | 32 |
| Max Resolution | 4K Ultra HD |
| Max Incoming Bandwidth | 80Mbps |
| Max Outgoing Bandwidth | 160Mbps |
| Video Compression | H.265|H.264 |
| Hard Drive Slots | 2 |
| Hard Drive Capacity | Up to 8TB each |
| Synchronus Playback | 16ch |
| Audio I/O | 1ch / 1ch |
| Alarm I/O | 4ch / 1ch |
| Onvif Compatible | Yes |
| Power Supply | DC12V |
| Power Consumption | 38W |
| Operating Temperature | +14°F~+131°F |
| Dimensions | 15.0″ × 12.8″×2.1″ |
| Weight | 5.72lb |
NVR, Security Cameras, UniView
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
UNV 4K UltraHD 32-Channel Hybrid XVR Supporting 32 TVI/AHD/CVI/CVBS Inputs & 4 Additional IP Inputs (XVR302-32Q3)
- Video recorders are the heart of your cctv system. With the XVR302-32Q3 you can be sure that your security cameras are in good hands. This HD-TVI video recorder is perfect for larger installations with up to 32 security cameras.
- In addition to being a 32 channel DVR, the XVR302-32Q3 is also considered a Tribrid DVR, which means you also have the ability to add up to 4 IP security cameras; effectively making this 36 channel DVR.
- The XVR302-32Q3 is just what your system needs to ensure fast, powerful, and reliable surveillance 24/7.




Reviews
There are no reviews yet.