| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| IP Channels | 32 |
| Max Resolution | 16MP |
| Max Incoming Bandwidth | 320Mbps |
| Max Outgoing Bandwidth | 160Mbps |
| Video Compression | Ultra H.265|H.265|H.264 |
| Hard Drive Slots | 4 |
| Hard Drive Capacity | Up to 8TB each |
| Synchronus Playback | 16ch |
| Audio I/O | 1ch / 1ch |
| Alarm I/O | 16ch / 4ch |
| Onvif Compatible | Yes |
| Power Supply | DC12V |
| Power Consumption | ≤ 20W (without HDD) |
| Operating Temperature | -10°C~+ 55°C (+14°F~+131°F) |
NVR, Security Cameras, UniView
Please fill the form and we will reach out to you!
Get Quote
UNV 32-Channel 16MP UltraHD NDAA Compliant NVR with 4 SATA HDD Bays (NVR504-32B)
- Support Ultra 265/H.265/H.264 video formats
- 32-channel input
- Support mainstream cameras of ONVIF conformance (Profile S, Profile G, Profile T) and RTSP protocols
- VGA and HDMI independent output
- Up to 16MP resolution recording
- ANR technology to enhance the storage reliability when the network is disconnected
- Support cloud upgrade





Reviews
There are no reviews yet.