Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | IP |
| Form Factor | Turret |
| Resolution | 8MP |
| Max Resolution | 4096 x 1860 |
| Frames Per Second | 20FPS |
| Image Sensor | 1/2.5″ CMOS |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Focal Length | 2.8mm |
| Field of View | 180° |
| Illumination | Dual light |
| IR Range | Up to 100ft |
| Max Video Bitrate | 128Kbps ~ 16Mbps |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Vandal proof Rating | IK10 |
| Audio | Built-in Speaker and Dual Mics |
| Onvif Compatible | Yes |
| Artificial Intelligence | Yes |
| Onboard Storage | Up to 512 GB |
| Weight | 1.9lbs |






Reviews
There are no reviews yet.