Product Description
| SPECIFICATION | DESCRIPTION |
|---|---|
| Camera Type | Analog |
| Form Factor | Turret |
| Resolution | 8MP |
| Max Resolution | 3840 × 2160 |
| Frames Per Second | 15 FPS |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Field of View | 109.1° |
| Illumination | Infrared |
| IR Range | Up to 131ft |
| Weatherproof Rating | IP67 |
| Audio | Built-in Mic |
| Power Supply | DC12V |
| Operating Temperature | -30°C to 60°C (-22°F to 140°F) |
| Weight | 0.92lb (417g) |





Reviews
There are no reviews yet.